Ayrışa ayrışa kaybetmiştik, Birleşe birleşe kazanacağız.

28.DÖNEM CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI AV.YEŞİM DAĞGEÇEN

Ayrışa ayrışa kaybetmiştik, Birleşe birleşe kazanacağız.

Cumhuriyetimizin 2.Yüzyılında ülkemizin yeniden inşasında inancımla,heyecanımla,hevesimle var olmak için:

Sayın Genel Başkanımız ve 13.Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadınlara yapmış olduğu çağrıyı bir görev bilerek,20 yıldır gerici ve karanlık bir iktidarın hüküm sürdüğü coğrafymızda en çok baskı gören,yaşam alanları daraltılan ve hayatları ile bedel ödeyen kadınlar adına yaşamı yeniden kurmak ve korumak için:baharı yeniden getirmek için aday olmaya karar verdim.
 

Çevre ve siyasi mücadele alanında edinilen kazanımlar sebebi ile halkın geniş kesimlerinde sağlamış olduğum güven ve tanınırlığı,avukatlık yaşamım ile paralel olarak yürüttüğüm özellikle çevre,insan hakları ve kadın hakları alanında örğütlü mücadelede biriktirdiklerimi CHP çatısı altında,toplumun geniş kesimlerine aktarmak için adayım.

Milletvekili olduğumda demokratik kitle örğütlerinde edindiğim örgütsel birikimimi,mesleki birikimimi,siyasi tecrübelerimi;eşit yurttaşlık,kadın hakları,insan hakları,doğanın korunması ve yaşam savunuculuğu alanlarındaki daha ileri hedeflerimi CHP çatısı altında gerçekleştirebileceğimi bildiğim ve buna gönülden inandığım için adayım.

Sokakta,okulda ve iş kazalarında ölen gençler için adayım.

Yoksullaşmaya,liyakatsizliğe,hukuksuzluğa dur demek için adayım.

Pandemi döneminde 5 maskeyi dağıtamayan,içimizi yakan son deprem felaketinde tüm kurum ve kuruluşları ile sınıfta kalan iktidarın israfçı,rantçı kadrolarını tarihin çöplüğüne göndermek için adayım.

Çocuk tacizine,kadın cinayetlerine karşı mücadele etmek için adayım.

İşçilerin ve emekçilerin giderek yoksullaştırıldığı,sendikasızlaştırıldığı,sömürünün kurumsallaştığı bir düzeni yıkmak için adayım.

Ucube başkanlık sisteminin yıkılıp yerine güçlendirilmiş parlâmenter sistemin getirilmesi için adayım.

Ülkemizde hakim olan ancak  yönetemeyen zihniyetin cesaretlendirdiği,adeta kurumsallaştırdığı,karşısında susturulmuş,bastırılmış yurttaşlarımızı görmek isteyen,aksi halde öfkeye ve  şiddete yönelen,yakan,yok eden gerici anlayışa dur demek için adayım.

Kadının yönetim kademelerinde ve hayatın her alanında 
direnciyle,merhametiyle,üretimiyle,şefkatiyle;eşitliğe,adalete olan inancıyla,farklılığıyla tüm iyi olasılıkları yaratabileceğine inandığım için adayım.
 
Kadının değişimi,dönüşümü var edebilecek,”ben değil biz varız”ı hissettirebilecek anlayışıyla,sömürü düzenine isyanıyla var olmasının,toplumun devinimini ve dönüşümünü sağlayacağı inancıyla,bu değişim ve dönüşüme katkı sunmak adına adayım.

Cumhuriyetle karanlığın ve gericiliğin savaşında Cumhuriyetten yana taraf olduğum için adayım.

Ülkemize kentimize kendimize birbirimize katkı olacak tüm olasılıkları seçmeye gönüllü olduğumuz aydınlık,laik,eşit,mutlu yarınlar için yürüdüğümüz bu yolda Güç de Biziz Araç da Biziz.

Sesleniyoruz geliyoruz “Bir çiçeği öldürebilirsiniz ama baharın gelişini asla engelleyemezsiniz.”

Seçim yaratır,

Ayrışa ayrışa kaybetmiştik,

Birleşe birleşe kazanacağız.

 


Etiketler:


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.