Mezitli Belediyesi

Örgü Evi 3.sezonda da kapılarını açtı

Mezitli Belediyesi

Faaliyete geçtiği günden bu yana gerçekleştirdiği sosyal projelerle adını Türkiye çapında duyurmayı başaran Mezitli Belediyesi Örgü Evi Covid-19 nedeniyle yaşanan uzun bir ayrılık döneminden sonra yeniden kapılarını açtı. Kadınların bir araya gelerek kaliteli zaman geçirdiği bir yer olmanın yanında Suriye’de sınır ötesi mücadele veren askerlerimize yün çorap, kırsal bölgelerde eğitim alan maddi yetersizlikleri bulunan çocuklara atkı bere eldiven ören Örgü Evi kadınları yeniden buluşmanın heyecanını yaşadı.

Sosyal mesafe kuralları içerisinde maske takılarak gerçekleşen buluşmada kadınlar, evlerinde Korona nedeniyle yaşadıkları kısıtlı günlerde öğrendikleri yeni el işi örgüleri birbirleriyle paylaştı.

Mezitli Belediyesi Örgü Evi olarak 3. sezonu Koronavirüsünedeniyle gecikmeli açtıklarını ifade eden Örgü Evi sorumlusu Şeyda Kıritır, “Üçüncü sezonumuza başladık. İnşallah güzel geçecek. Arkadaşlarımız çok mutlu. Harıl harıl örmeye başladık. Burada çok güzel vakit geçiriyoruz. Ayrı kaldığımız dönemde çok güzel örgü motifleri çıkardık. Şimdi o modellerimizi herkesle paylaşacağız. Hanımlar evde sıkılmasın. Burada çok güzel şeyler yapıyoruz. Herkes birbirlerine yaptığı modelleri gösteriyor.Çok güzel arkadaşlıklar kuruyoruz. Sosyal faaliyetlerde bulunuyoruz. Burası ayrı bir dünya.Örgü Evimiz Cumartesi-Pazar ve resmi bayram tatilleri hariç sabah 10.00-17.00 saatleri arası açık. Örgüsever bayanlardan bir ricamız var, şişlerini, tığlarını, örgülerini getirirken yanlarında maskelerini de getirmelerini istiyoruz. Burada gerekli hijyen tedbirlerimizi aldık. Sosyal mesafe kuralları içerisinde güvenle örgülerimizi örmeye devam edeceğiz” dedi.

Örgü Evine her geçen gün ilginin arttığının altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, kadının güçlenmesi için her fırsatı sunduklarını söyleyerek, "Mezitli Belediyesi Örgü evimiz, kadınlarımızın sahip çıkmasıyla çok bilinen önemli bir buluşma mekânı haline geldi. Kadınlarımız burada boş zamanlarını geçiriyorlar, örgü yapıyorlar. Bilmeyenler örgü öğreniyor. Bu sene bulaşıcı virüs koşulları altında biraz geç kapılarımızı açtık. Gördük ki kadınlarımız burada ki arkadaşlığı ve iş birliğini özlemişler. Çünkü burası sadece kadınların bir araya gelip örgü ördüğü sohbet ettiği yer değil aynı zamanda çok önemli sosyal faaliyet ve buluşma alanı. Burada yeni işlemeler öğreniyorlar. Öğrenmekle de kalmayıp içerisinde yer aldıkları projelerle sosyal sorumluluklarını da yerine getirmiş oluyorlar. Tüm emek veren kadınlarımızı kutluyorum. Mersinlileri Örgü Evimizde gerçekleşen faaliyetlere katılmaya davet ediyorum" diye konuştu.


 


Etiketler:


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.