EMLAKÇILAR ARAMASIN

Zeynel Aslan
Diğer Yazıları
Hayatımızda hep en iyi hizmeti almak isteriz. Çocuğumuzu en iyi okulda en iyi öğretmenlerden eğitim almasını, sağlıkta en başarılı doktordan, en iyi avukattan, en iyi oto ustasından vs. Çünkü çocuğumuz en değerlimizdir. Çünkü sağlığımız canımızdır. Çünkü arabamız canımızın yongasıdır. Peki, yılların bütün birikimi, en büyük yatırımımız, varlığımız olan gayrimenkulde yaklaşım nasıl? ‘’Emlakçılar aramasın.’’ 

Peki, sizi kim arasın?
Evinin değerini öğrenmek isteyen meraklı komşularınız mı arasın?
Ucuza alabilmek için evinizi kötüleyecek müşteriler mi arasın?
Mülkünüzün yakınında ki bir yere gitmek için taksiye verecek parası olmayıp sizi taksi gibi kullanan alıcı kılığına girmiş uyanıklar mı arasın?
Sabah, akşam ve hafta sonu zaman kavramını bilmeyen insanlar mı arasın?
İki ay sonra kayınpederinin miras parasını alacakmış hikâyesini anlatan gelin mi arasın?
Fi tarihinde mahkeme sonucunda alacağı parasıyla ev arayan davacı mı arasın?
Gecenin bir vakti kafası iyi olmuş, satılık ilanın altından geçerken şu balkonlu ev kaç para diyen sokak alemcileri mi arasın?
Konuşacak kimsesi kalmamış sohbet edecek birilerini arayanlar mı arasın?
Sekiz ay sonraya kura çıkmış şimdiden ev arayan katılımcı evim üyesi mi arasın?

    İşin aslını değerlendirecek olursak bu tür yazıları yazan kişiler gayrimenkulüne fazla fiyat isteyenlerdir. Emlakçıların aramaları sonucunda bu fiyat etmez dedikleri için tahammülü kalmayan, ısrarla yüksek fiyata satma çabasında olan satıcı cümlesidir. İşin detayına indiğimizde istediği fiyata satamazsa ya borcunu karşılayamıyor, ya almak istediği evi alamıyor, ya da kurmak istediği işi kuramıyordur. Satmak istediğiniz gayrimenkulün piyasa değeri ne ise ancak o fiyata satabilirsiniz. İnsanlar sizin borcunuzu karşılamak için fazla fiyata niye alsın? İnsanlar siz evinizi yenileyeceksiniz diye yeni ev fiyatına sizin evinizi niye alsın? Siz yüksek fiyat istedikçe komşunun evini sattırır, siz beklersiniz.
Sonuca baktığımızda ‘’EMLAKÇILAR ARAMASIN’’ Evet, doğru emlakçılar aramasın. Siz emlakçıyı arayın. Emlakçılar sizi ararsa genelde amatörlerle, siz emlakçıyı ararsanız seçtiğiniz profesyonellerle çalışırsınız. Seçtiğiniz profesyonel mülkünüze ekspertiz yaparak doğru fiyat ile en kısa sürede satışını gerçekleştirsin. Bugün satıcısınız yarın alıcı olacaksınız. Bırakın sürekli kazanmanızı isteyen profesyonel bir gayrimenkul danışmanınız olsun. Herkes kendi işini yapsın. Siz de gönül rahatlığıyla kendi işinizi. 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.