SEN BENİ UNUTSANDA

Gül Saydam
Diğer Yazıları
Geçmişin yaşanmışlıkları mıdır?
Kişiyi kovalayan.yoksa benliğindeki hırs mı geçmişinden kopartmayan?
İnsanın peşinden gelen iki şey vardır.Birisi gölgesi, diğeride geçmişidir.Gölgesi sadece ışık olduğu zaman ortaya çıkar ve insanı takip eder.
Geçmişi ise peşini bırakmaz,Kaç yaşına gelse,nereye gitse,hangi kılığa girse,insan geçmişinin takibinden kurtulamaz.
Hiç ummadığı bir yerde ve hiç beklemediği bir zamanda karşısına çıkar,hesap sorar.Onun için geçmişin hesabını vermek kaygısı,hemen her insanın en büyük meşgalesi olmuştur.
Kimliksizliği kimlik edinenlerin dünyasında oynanan roldür,kişilikten önde tutulan!Silinip gidince oyunun asıl amacı hafızalardan....Yalanların inandırıcılığından bir insan doğar,gerçekte hiç var olmayan!
Bir insan düşüncesi,duruşu,konumu ile toplumun hafızasına nasıl yerleşmişse,hep öyle kalır.Toplum nezdinde bıraktığı intiba kolay kolay değişmez.
Sonradan "Değiştim,dönüştüm,geliştim"diyerek reddi-i mirasta bulunmak bile onu kurtaramaz.
"Dün dündür buğün bu gündür"demekle insanın geçmişi ortadan kalkmaz.Zira geçmişin izini silmek,beyaz bir kağıttaki tükenmez kalem yazılarını silmeye benzer,Ne kadar silseniz de jiletle kazısanızda,yine kağıtta bir iz kalır.
Hayat çekilmez olmaya başlar,birbiri üstüne sıralanan başarısızlıklara baktıkça duyguların anlatılamadığı boş sayfalara döner yaşam,umutsuzluğun dozu arttıkça!Yaptığımız bir hatayı hafızamızda taşımak istemediğimiz için belki zamanla unuturuz,ama unutmayan birileri mutlaka çıkar.
Yeri ve zamanı geldiğinde yüzümüze vurmak için fırsat kollayanlar olabilir.
Birde bakarız hiç beklemediğimiz bir zamanda,hiç ummadığımız bir yerde geçmişte yapmış olduğumuz bir hata karşımıza çıkar "SEN BENİ UNUTSAN DA BEN SENİ UNUTMADIM"diyerek kendini bize hatırlatır.
İşte o zaman "Keşke O hatayı işlemeseydim" diye pişmanlık duymanın da fazla bir faydası olmaz,
Geçmişimizden kurtulmak mümkün olmadığına göre,onunla iyi geçinmek durumundayız.Arkamızda daha sonra bizi mahcup ve mahküm edecek izler bırakmamalıyız.
Onun içinde buğünü düzgün yaşamak durumundayız.Bu günümüzü güzel geçirirsek geçmişe çirkin görüntüler düşmez.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.