UMUDA YOLCULUK

Gül Saydam
Diğer Yazıları
2020 yılını geride bırakıyoruz.
 
 Ve bir yılın daha bize ayırdığı sürenin sonuna geldik.
 
 Hayatın zorlukları,siyasi,ekonomik,toplumsal belirsizliklerle beraber yeni bir başlangıç yapacağımız bir döneme giriyoruz...Yeni bir sayfa açabilmek için eski defterleri rafa kaldırmak lazım.
 
 Bir yıl daha mazinin bulutları arasında kaybolup gidecek.
   
Geride bırakacağımız 2020 yılı,kimileri beklediklerine nail olurken.Kimileride hayal kırıklıkları yaşadı.
   
Birçok köşe yazarı;Türkiye'de bu ülkeyi,ekonomisini düze çıkaracak insanlar olduğunu yazıp duruyorlar.Bunlar bir elin parmakları kadar az mı?
   
Neden hepimiz birey olarak bir şeyler üretmiyoruz,neyi bekliyoruz?Bize görevimizi kim söyleyecek.Neyi nasıl yapacağız.
   
Bence esas mesele bu.Bu ülkenin üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi,insanlar günü kurtarma derdinde.Ama günü kurtarayım derken gelecekleri yok oluyor.Farkında değiller.
   
Hepimiz belirli bir yaşam sürecinden geçerek bugüne geldik.
   
Peki birey olarak kendimize ve en önemlisi çevremize ülkemize hatta insanlığa ne gibi bir faydamız oldu.Bu düşünceye uzun zamandır sahibim neden derseniz?
   
Çevremde o kadar çok neden yaşadığını bilmeyen.amacı olmayan,üretmekten uzak..Tabir yerindeyse "boş yaşayan" insanlar var ki.
   
Bu insanlar ne yapar.neden bir şeyler üretmek için çaba sarf etmezler,kendilerini yetiştirmezler.Bizim temel problemimiz.Problemlere yaklaşım tarzımızda.Değişmemek cahilliktir.körlüktür,yokluktur.değişmeyen toplumlar geleceği olmayan toplumlardır.Ve Demokrasinin zarar gördüğü toplumlardır.
 
Bizde insan olarak değişim eylemini ne kadar çabuk yaparsak biliyoruz ki etrafımızda o kadar faydalı,üretken,var olmayı bilen,hedefleri olan insan olarak toplumun karşısında oluruz.
   
Unutmayalım ki "değişmeyen tek şey değişimdir"

 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.